Balaton - Dél címoldal
2011-09-17

Kis piktorok a Fonyódi rendelőben

Szeptember 17-én délelőtt sokan gyűltünk össze az egészségügyi központban. De nem azért, mert betegek voltunk, hanem mert, Rális Erika és Erdélyiné Krizsán Márta tanárnők megkértek minket, hogy segítsünk kifesteni a felújított rendelőben az egyik szürkén maradt falat. Sok jelentkező volt a munkára. A negyedik és a hetedik osztály diákjai közül választottak. Az iskolában megterveztük a képet, és beosztottuk a feladatokat. Először vázlatot készítettünk a falra krétával. A festés már könnyen ment, de azért így is órákon át dolgoztunk vele. Mindenki a saját részét festette, színeket kevertünk, még egymás hátát is bekentük. A hangulat nagyon jó volt, a felnőttek sokat fényképeztek. Voltak problémás részek, a fal fenti részét csak létrával értük el, a bátrabbak még ezt is bevállalták. A képen látható balatoni táj, az Várhegyi kilátó, a Valkó kilátó, a sétány, a Szélszobor, balatoni hajók és vitorlások. Itt a kép átvált éjszakára és egy kitartó horgász képét láthatjuk, aki csónakjában várja a kapást. Ezen kívül nagyon sok állat és növény van a képen. Több órás munka után befejeztük a falat és büszkén indultunk haza. Reméljük mindenkinek tetszik, és néhány örömteli pillanatot szerez a rendelőben várakozóknak, és az ott dolgozóknak.
2026. június 6. Cintia, Norbert
Hétfő Kedd Szerda Csütörtök Péntek Szombat Vasárnap
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
Webdesign
ÁSZF | Impresszum